وقتی اپل تأیید کرد که آیفون ۱۲ بدون سرشارژر در جعبه عرضه می شود، دنیا کم شکه نشد. در همان زمان برخی از تولیدکنندگان اندرویدی ثانیه ای را هدر ندادند تا در مورد این واقعیت که تلفن های آنها شامل شارژر است و گوشی اپل خیر، صحبت کنند. اکنون ، سامسونگ با حذف یک پست مسخره اپل در مورد حذف شارژر، در حال عقبگرد است.

یک منبع خبری عنوان می کند که یک پست فیس بوک در 13 اکتبر از حساب رسمی سامسونگ حذف شده است. این پست، در تصویر بالا، خودنمایی می کند که تلفن های سامسونگ با بهترین “دوربین ، باتری ، عملکرد ، حافظه و نمایشگرهای ۱۲۰ هرتز” ارایه می شوند. علاوه بر این، آنها شارژر را نیز شامل می شوند.

این پست روزی که آیفون های جدید معرفی شد، منتشر گشت، اما با گذشت زمان، انتظارات تغییر کرد. اکنون شواهد محکمی وجود دارد که سامسونگ قصد دارد شارژر موجود در سری Galaxy S21 خود را که قرار است برای اولین بار ۲۵ دی ۹۹ معرفی شود، حذف کند.

اپل می گوید که به دلیل زباله های الکترونیکی تصمیم گرفت شارژر را حذف کند و اظهار داشت که اکثر کاربران از قبل سرشارژ دارند. این یک حرکت خوب است و در طولانی زمان، مطمئناً برای محیط زیست مفید است، خصوصاً اینکه سایر دستگاه های بازار نیز همین تصمیم را اتخاذ می کنند.

اگرچه قابل توجه است، اپل تصمیم گرفت کابل USB-C به لایتنینگ را در جعبه قرار دهد، کابلی که اکثر کاربران فاقد سرشارژی برای آن هستند. اگر سامسونگ با حذف شارژر به طور جدی جای پای اپل باشد، حداقل این کابل با کابل USB-C به USB-C همراه خواهد کرد که با شارژرهایی که سامسونگ در چند نسل گذشته تلفن های هوشمند خود قرار داده است، کار خواهد کرد!

نظر خود را بنویسید