افزایش محبوبیت siri بین کاربران محصولات اپل :سیری بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر دارد

افزایش محبوبیت siri بین کاربران محصولات اپل :سیری بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر دارد

اپل در جریان مراسم رونمایی از هوم‌پاد از استفاده‌ی مضاعف کاربران از دستیار صوتی خود یعنی Siri خبر داد. بر اساس گزارش این شرکت، بیش از نیم میلیون دستگاه در حال حاضر از سیری استفاده می‌کنند؛ این میزان در ماه ژوئن سال گذشته حدود ۳۷۵ میلیون بود.

آخرین باری که اپل چنین آماری اعلام کرد در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل در سال ۲۰۱۷ بود که طی آن از راهیابی سیری به ۱۲۵ میلیون دستگاه جدید طی هفت ماه خبر داد.

حالا در مراسم معرفی هوم‌پاد اپل می‌گوید:

سیری دانش عمیقی نسبت به موسیقی پیدا کرده است و علایق و سلایق شما را می‌فهمد. این دستیار صوتی اکنون روی بیش از نیم میلیون دستگاه فعال است.

 

در تحلیل این عدد باید آمار فروش دستگاه‌های  اپل را بررسی کرد. ۸۷.۷ میلیون آیفون، ۲۱.۷ میلیون آی‌پد و ۹.۷ میلیون مک‌بوک، آماری است که در سه‌ماهه‌ی سوم و چهارم ۲۰۱۷ برای اپل رقم خورد. این یعنی مجموعا ۱۱۹.۱ میلیون دستگاه مجهز به سیری فروخته شده است. البته اپل آماری از فروش اپل واچ منتشر نکرده و همان‌طور که می‌دانید، این دستگاه به سیری مجهز است. برخی گمانه‌زنی‌ها از فروش ۱۰ تا ۱۵ میلیون ساعت هوشمند توسط اپل حکایت دارند. از سوی دیگر، آماری از فروش تلویزیون اپل در دست نیست. این دستگاه نیز به نسخه‌ای از سیری جهت جستجو در رسانه‌ها و پاسخ به برخی سؤالات ابتدایی مجهز است.

اپل هنوز درآمد سه‌ماهه‌ی مالی خود را در سال ۲۰۱۸ منتشر نکرده است. در صورت انتشار این آمار، بدون شک شاهد اضافه شدن ده‌ها میلیون دستگاه جدید به آمار فعلی خواهیم بود.

شاید روی آوردن کاربران جدید به سرویس سیری تا حدودی نتیجه‌ی بهبودهایی است که این سرویس در iOS 11 و در ماه سپتامبر به خود دید. بهبودهایی که اولین بار در کنفرانس WWDC سال گذشته اعلام شد، تشخیص صدای بهتر و فناوری یادگیری عمیق را شامل می‌شد. اپل همچنین ابزار ترجمه زبان و امکان تطابق دستیار صوتی با جستجوهای کاربر را به سیری اضافه کرد.

 

در اپل واچ، با به‌روزرسانی به watchOS 4، از ظاهر جدید سیری رونمایی شد. همانند تغییراتی که سیری در iOS دریافت کرد، در اپل واچ سیری با بررسی جستجوهای کاربر، روزانه اطلاعاتی مطابق با نیاز وی نمایش می‌دهد. برای مثال می‌تواند تغییرات آب‌ و هوایی، رویدادهای پیش رو و اخبار فوری را در قالب نوتیفیکیشن اطلاع‌رسانی کند.

 

اپل در هوم‌پاد امیدوار است بتواند سیری را به قابلیت‌هایی همچون ارسال پیام، تنظیم تایمر، اجرای موسیقی و کنترل لوازم جانبی هوم‌کیت مجهز سازد. با توجه به اینکه سیری به‌عنوان یک نقطه‌ی قوت و روش اصلی کنترل هوم‌پاد توسط کاربران به‌حساب می‌آید، انتظار می‌رود استفاده از آن مطابق با فروش این اسپیکر هوشمند افزایش یابد.

پیش‌فروش هوم‌پاد در تاریخ جمعه نهم فوریه آغاز خواهد شد.

 

 

نظر خود را بنویسید